شرایط و ضوابط خدمات پس از فروش کالا

آسودگی خاطر و رضایت مندی مشتریان همواره از الویت‏‌های شارپ ترمز بوده است و شارپ ترمز در این راستا می‏‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسایلی روبرو شوند که درچنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است.

لطفاً توجه داشته باشید:

برگشت کالا (حق انصراف)

  1. قبل از ارسال کالا: در صورت انصراف از دریافت کالا پس از تسویه حساب و قبل از ارسال کالا، کل وجه به حساب بانکی خریدار مسترد خواهد شد.
  2. بعد از ارسال کالا: کالای خریداری شده به مدت ۷ روز کاری (به شرط باز نشدن بسته بندی کالا و درصورت عدم هرگونه خسارتی به کالا و بسته بندی آن) از تاریخ تسلیم کالا حق انصراف داشته و به محض استفاده از حق انصراف، فروشگاه اینترنتی شارپ ترمز بدون مطالبه هیچ گونه وجهی عین مبلغ دریافتی را در اسرع وقت به شما مسترد خواهد کرد و تنها هزینه ی تحمیلی بر مشتری هزینه باز پس فرستادن کالا خواهد بود. (ماده ۳۷ قانون تجارت الکترونیک)

۱ -ضوابط انصراف از خرید
۱-۱  مهلت انصراف از خرید کالاها ۷ روز از زمان خرید میباشد.
۲-۱  انصراف از خرید به کالاهایی تعلق میگیرد که حتی از بسته بندی باز و خارج نشده باشد. بدیهی است هر گونه دخل و تصرف، باز کردن بسته بندی اولیه کالا یا ثانویه، پلمپ، برچسب، نایلون، وکیوم و…. ضوابط انصراف از خرید را از بین خواهد برد .
۳-۱    درصورت رعایت شرایط انصراف از خرید و پس از هماهنگی با شارپ ترمز ، خریدار میتواند نسبت به ارسال کالا از طریق پست پیشتاز و به آدرس دریافت کننده مورد نظر شارپ ترمز اقدام نماید. پس از دریافت کالا توسط شارپ ترمز وجه حداکثر ظرف مدت ۲۴ ساعت به خریدار مسترد میگردد.
۴-۱   هزینه بسته بندی، ارسال و استرداد کالاهایی که مشمول انصراف از خرید میباشند بر عهده خریدار میباشد.
۵-۱   انصراف از خرید کالا برای مشتریان و مصرف کننده نهایی است و شامل فروش تجاری و همچنین فروش به همکاران نمی باشد.

۲ – ضمانت هماهنگی مشخصات کالا با سایت، سفارش ثبت شده و یا خصوصیاتی مثل برند کالا
۱-۲  چنانچه کالای ارسالی با اطلاعات فنی مندرج در سایت مغایرت داشته باشد یا اینکه خصوصیات کالای ثبت سفارش شده با کالای دریافت شده مطابقت نداشته باشد، باید حداکثر طی ۲۴ از زمان دریافت کالا به شارپ ترمز اطلاع رسانی شود و کالا با هماهنگی شارپ ترمز و به آدرس مورد نظر این سایت مسترد شود.
۲-۲  هزینه ارسال و استرداد کالاهایی که اشتباها ارسال شده باشند با شارپ ترمز میباشد.
۳-۲  در تمامی مواردیکه تشخیص وجود مغایرت در کالا بدون باز کردن بسته بندی اصلی کالا و از طریق کنترل مشخصات روی جعبه اصلی کالا امکانپذیر باشد، باید کالا در همان حالت و بدون استفاده یا باز کردن بسته بندی اصلی مسترد گردد. لذا لازم است خریدار قبل از باز نمودن بسته بندی اصلی کالا نسبت به انطباق مشخصات کالای دریافتی با سفارش ثبت شده در حد اطلاعات مندرج روی بسته بندی اصلی کالا اقدام نموده و در صورت مشاهده مغایرت قبل از باز نمودن بسته بندی کالا نسبت به هماهنگی با شارپ ترمز جهت استرداد کالا اقدام نماید.
۴-۲  چنانچه مغایرت در خصوصیات باشد همچنان شرایط بند ۲-۳ حاکم خواهد بود و لازم است کالا بدون هرگونه استفاده و دستکاری مسترد گردد. بدیهی است چنانچه کالا مورد استفاده قرار گیرد از ضمانت خارج می گردد.

۳ – ضمانت سلامت کالا
۱-۳  آن دسته از اشکالات یا ایرادات فنی که مشمول بندهای دیگر )مثل بند ۳-۲) با مهلت تست مشخص شده کمتر نمیباشند، باید حداکثر ظرف مدت ۷ روز به شارپ ترمز اطلاع داده شوند. بعد از مدت زمان مذبورکالا از شمول ضمانت سلامت سخت افزاری خارج می گردد.
۲-۳  این ضمانت شامل مشکلات قطعه بوده و شامل اشکالات فنی و ظاهری مانند شکستن، آب خوردگی، ضربه دیدگی، استفاده و بکارگیری غیر معمول از قطعه و کلیه مواردیکه در نتیجه استفاده نادرست از کالا توسط خریدار ایجاد شود، نمیگردد.
۳-۳   در طی مدت زمان تست سلامت قطعه، خریدار در صورت مشاهده مشکل ابتدا مراتب را با شارپ ترمز مطرح و پس از اخذ راهنمایی و دریافت تاییدیه استرداد و همچنین پس از تکمیل فرم استرداد کالا در سایت، کالای خریداری شده را همراه با کارتن یا جعبه اصلی و کلیه قطعات، تجهیزات و محتویات به همراه فاکتور فروش مربوطه از طریق پست پیشتاز به آدرس اعلام شده توسط شارپ ترمز می دارد. لازم بذکر است که هر گونه برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری بر روی جعبه اصلی کالا و یا مخدوش کردن آن امکان استفاده از ضمانت سلامت سخت افزاری را سلب خواهد نمود. لازم است که کالای مرجوعی به گونه ای بسته بندی ثانویه و ارسال گردد که در طی حمل به کالا و بسته بندی اصلی آن هیچ گونه آسیبی وارد نگردد، جهت اطمینان از این موضوع خریدار میتواند از همان بسته بندی ثانویه شارپ ترمز (در صورت سلامت و امکان) یا بسته بندی مشابه آن استفاده نماید.
۴-۳   هفت روز مهلت تست سلامت قطعه شامل کالاهای گارانتی دار نمیباشد. در مورد این کالاها اقدامات مربوطه باید از طریق شرکت گارانتی کننده صورت گرفته و شارپ ترمز در این روند نقشی ندارد.

۴ – روند بررسی فنی کالاهای مسترد شده
۱-۴   پس از دریافت کالا، بخش فنی کالای استردادی را با شرایط و ضوابط اعلامی تطبیق داده و چنانچه واجد شرایط عودت تشخیص داده شود و در صورت تایید وجود مشکل و عدم امکان رفع آن، نسبت به تعویض کالا و یا در صورت عدم موجودی نسبت به استرداد وجه اقدام می گردد. بدیهی است در مورد مشکلات قطعه عودت کالا در صورتی است که امکان رفع مشکل وجود نداشته باشد.
۲-۴   در صورت تایید بخش فنی مبنی بر وجود مشکل درکالا هزینه های رفت و برگشت کالا بعهده شارپ ترمز و در صورت عدم تایید بر عهده خریدار محترم خواهد بود.
۳-۴  ملاک عمل شارپ ترمز در پذیرش و یا عدم پذیرش ایرادات فنی کالاهایی که دارای مهلت تست شارپ ترمز هستند، فقط نظر کارشناسی بخش فنی شارپ ترمز میباشد و در صورت تایید بخش فنی مبنی بر وجود نقص یا ایراد فنی در کالا، آن کالا مشمول ضمانت مربوطه خواهد بود و در صورت عدم تایید نقص یا ایراد فنی، کالای مربوطه مجدداً جهت خریدار ارسال خواهد شد. در مورد کالاهای گارانتی دار لطفاً به بند ۳-۴  مراجعه شود.

۵ -چگونگی استرداد کالا توسط خریدار
۱-۵  در صورت نیاز به استرداد کالا به هر دلیل، خریدار ابتدا مراتب را با بخش شارپ ترمز مطرح و پس از اخذ راهنمایی و دریافت تاییدیه استرداد و همچنین پس از تکمیل فرم استرداد کالا در سایت، کالای خریداری شده را همراه با کارتن یا جعبه اصلی و کلیه تجهیزات به همراه فاکتور فروش مربوطه از طریق پست پیشتاز و فقط به آدرس مورد نظر بخش فنی ارسال می دارد. در صورت ارسال ناقص لوازم، تجهیزات و مدارک کالا و بخصوص فاکتور فروش و یا آسیب به کالا و لوازم همراه آن، امکان استرداد کالا وجود نخواهد داشت.
۲-۵  استرداد کالا فقط در صورتی امکان پذیر است که به کالا و تمامی لوازم همراه کالا آسیبی وارد نشده باشد. بعبارت دیگر در صورت بروز اشکالات فنی و ظاهری مانند شکستن، آب خوردگی، خط و خش، ضربه دیدگی، استفاده و بکارگیری غیر معمول از کالا و کلیه مواردیکه در نتیجه استفاده نادرست از کالا توسط خریدار ایجاد شود، امکان استرداد کالا را از بین خواهد برد.
۳-۵  لازم بذکر است که هر گونه برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری بر روی جعبه اصلی کالا و یا مخدوش کردن آن امکان استرداد کالا را سلب خواهد نمود.
۴-۵   لازم است که کالای مرجوعی به گونه ای بسته بندی ثانویه و ارسال گردد که در طی حمل به کالا و بسته بندی اصلی آن هیچ گونه آسیبی وارد نگردد، جهت اطمینان از این موضوع خریدار میتواند از همان بسته بندی ثانویه شارپ ترمز (در صورت سلامت و امکان) یا بسته بندی مشابه آن استفاده نماید.